Tag Archives: kosmetyki do makijazu

Kondycja zdrowotna seniorów

Osoby w podeszłym wieku chorują dużo częściej niż ich dzieci czy wnuki, co jest sprawą naturalną. Częste występowanie chorób to jedna z najbardziej przykrych stron starości. Nikt jednak z nas nie ma wyjścia, wiadomo, że wszyscy będziemy najpierw się starzeć a potem musimy umrzeć. Niemniej jednak każdy z nas może starać się o to aby jego jesień życia upłynęła w miarę dobrej formie. Na to jak będziemy się czuć na emeryturze pracujemy przez całe życie. Warto więc dobrze się odżywiać, być aktywnym i co jakiś czas przeprowadzać badania profilaktyczne również za młodu. W wieku podeszłym bardzo szybko rośnie ryzyko zapadnięcia na wiele chorób. Dotyczy to na przykład niektórych nowotworów, które są ściśle powiązane z występowaniem otyłości i niezdrowym żywieniem. Mamy więc na to wpływ i zawczasu możemy zmienić swoje nawyki żywieniowe. Podobnie jest z aktywnością fizyczną. Wiele osób przez całe życie unikało sportu. Zaczynają się ruszać dopiero gdy przestraszą się swoim stanem zdrowia. Jednak i wtedy często mija wiele czasu zanim się przełamią, bo wiele osób starszych wstydzi się chodzić na basen czy biegać w parku. Są to bardzo złe postawy, które należy eliminować. Warto podkreślić, że osoby aktywne fizycznie mają lepszą odporność oraz pamięć, co jest bardzo ważne w podeszłym wieku. Kondycja psychiczna to również coś, o co seniorzy powinni dbać.

Witaj na moim serwisie ! Jestem lekarzem z dużym doświadczeniem, serwis prowadzę, aby podzielić się z Wami moją wiedzą. Mam nadzieję, że podobają Ci się moje wpisy! Zapraszam do czytania!

Zespół nadwrażliwego jelita grubego

Zespół nadwrażliwego jelita grubego to dość często występujące schorzenie jednak nie wszyscy chorzy zdają sobie z niego sprawę. Najbardziej typowe objawy to bóle brzucha ustające po wizycie w toalecie oraz nieregularne oddawanie stolca. Tutaj zdarzać się mogą zarówno zaparcia jak i biegunki. Chorobie towarzyszą także inne objawy takie jak: gazy, uczucie przepełnienia, niestrawność a niekiedy także mdłości. Osoby cierpiące na zespół nadwrażliwego jelita mogą także być nerwowe i smutne. Każda osoba, które odczuwa takie objawy powinna jak najszybciej udać się do lekarza. Jako przyczyny występowania tego schorzenia podaje się stres oraz spożywanie oczyszczonych pokarmów, które nie są obojętne dla jelit. Przykre objawy można łagodzić na kilka sposobów. Jeśli ktoś ma kłucia może poprosić lekarza o przepisanie leków przeciwskurczowych. Warto także popracować nad swoją psychiką i nauczyć się radzenia sobie z napięciami. Należy lepiej zorganizować swój rozkład dnia, wysypiać się oraz poszukać sposobów na relaksację. Wreszcie najważniejsze jest by wprowadzić odpowiednie zmiany w swojej diecie. W pożywieniu musi być więcej produktów zawierających włókna roślinne. Warto więc spożywać pieczywo razowe i otręby. Wskazane są także warzywa, owoce, orzechy, rośliny strączkowe. Warto natomiast ograniczyć pokarmy tłuste.

Witaj na moim serwisie ! Jestem lekarzem z dużym doświadczeniem, serwis prowadzę, aby podzielić się z Wami moją wiedzą. Mam nadzieję, że podobają Ci się moje wpisy! Zapraszam do czytania!