Tag Archives: wózek dla dzieci

Czy warto jechać do sanatorium?

Polska to jeden z nielicznych krajów europejskich, gdzie bardzo rozpowszechniona jest opieka uzdrowiskowa. W naszym kraju mamy wiele dobrych sanatoriów i uzdrowisk. W ostatnich latach wiele z nich przeszło remonty i restrukturyzacje dzięki unijnym środkom na skutek czego bardzo poprawiły się tam warunki. W sanatorium możemy przebywać odpłatnie lub za symboliczną opłatą, kiedy to większość kosztów refunduje NFZ. To właśnie te preferencyjne pobyty budzą wiele emocji i negatywnych komentarzy. Ich przeciwnicy uważają, że takie leczenie jest nieskuteczne oraz że na turnusy wyjeżdżają nie te osoby, które powinny. W praktyce jeśli ktoś chce skorzystać z takiego taniego wyjazdu, może złożyć stosowne dokumenty i jeśli tylko jego schorzenia poparte są dokumentacją medyczną z pewnością otrzyma miejsce w sanatorium. Czas oczekiwania jest długi i często sięga do nawet dwóch lat. W sanatoriach można korzystać z opieki lekarzy, rehabilitantów, psychologów. Pacjenci mogą korzystać z basenu, siłowni, sauny, masaży, okładów z borowiny, aromaterapii i wielu innych metod leczniczych. Ponadto podczas takiego pobytu można doskonale odpocząć, pozwiedzać okolicę, nawiązać nowe kontakty, zrelaksować i co za tym idzie podreperować swoją kondycję psychiczną. Zdecydowana większość osób korzystających z takiego leczenia jest zadowolona i poleca sanatoria innym.

Witaj na moim serwisie ! Jestem lekarzem z dużym doświadczeniem, serwis prowadzę, aby podzielić się z Wami moją wiedzą. Mam nadzieję, że podobają Ci się moje wpisy! Zapraszam do czytania!

Jak mieć piękny uśmiech?

Zdrowe i piękne zęby to bardzo ważny atrybut każdego nowoczesnego człowieka. Aby zęby prezentowały się dobrze muszą być proste i białe. Na wygląd naszych zębów pracujemy już od dzieciństwa dlatego bardzo wiele zależy od rozsądku rodziców. Małe dzieci same z siebie nie czują potrzeby mycia zębów a wiele z nich po prostu nie lubi tego robić. Rolą rodzica jest aby jak najwcześniej wykształcić u dziecka nawyk regularnego i prawidłowego mycia zębów. Podobnie ma się sprawa wizyt u stomatologa. Dzieci tego nie lubią a często nawet boją się dentysty. Rodzice powinni więc znaleźć przyjazny gabinet, w którym wizyta dla dziecka będzie bezstresowa. Osoby dorosłe również powinny myć zęby po każdym posiłku, powinny też używać nici dentystycznych. Bardzo istotne są regularne wizyty w gabinecie. Dorośli także boją się dentysty i często idą tam dopiero wtedy, gdy naprawdę boli. Tymczasem dobry stomatolog może nam pomóc w wielu kwestiach. Do gabinetu chodzi się nie tylko po to by uzyskać wypełnienie czy wyleczyć kanałowo zęby. Jeśli ktoś ma zęby nierówne może zdecydować się na stały aparat albo specjalne nakładki. Podobnie obecnie jest wiele metod wybielania zębów i warto z tego korzystać. Osoby dorosłe powinny także pamiętać o przestrzeganiu zasad zdrowego żywienia, unikaniu słodyczy i szkodliwych używek.

Witaj na moim serwisie ! Jestem lekarzem z dużym doświadczeniem, serwis prowadzę, aby podzielić się z Wami moją wiedzą. Mam nadzieję, że podobają Ci się moje wpisy! Zapraszam do czytania!